Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Seriál o České poště - Díl 2: Nový generální ředitel si řekl o plat 25 mil Kč ročně

14. 06. 2018 8:10:05
V kuloárech České pošty se šeptá, že si nový generální ředitel České pošty řekl o roční plat 25 mil. Kč. Pokud je to pravda, což bohužel nelze nyní ověřit, je to opět velmi nepovedený vtip z kuchyně současné vlády v demisi.

Česká pošta je v postupném rozkladu, nedoručuje zásilky, je nucena zavírat pobočky pod falešnou záminkou o tom, že je na poště bomba, přitom jen nemá lidi, kteří by na pobočku šli pracovat. Dále někteří vedoucí dep jsou nuceni zaměstnat pár mrtvých duší, aby mohli fiktivně vyplacené mzdy (nejčastěji důchodcům) použít na dodatečné odměny řidičům, kteří by jinak odešli za lepším. Kreativita, jak zachránit potápějící loď je neomezená. Bohužel ji zachraňují jen pracovníci v podpalubí. Na horních palubách se stále tancuje - jako na Titaniku.

Ředitelé a manažeři pořádají výjezdní zasedání, s poradami nejčastěji o tom, jak ještě více a více prodávat produkty aliančních partnerů - úvěry, pojištění, stavební spoření, SIM karty, losy atd. a přitom absolutně přehlíží to, že právě a zejména kvůli těmto produktům Českou poštu opouštějí lidi a celá pošta jako domeček z karet se začíná bortit.

To jsou všechno informace, které předznamenávájí obrovské problémy, do kterých se tento podnik dostává. Do toho nyní přichází zprávy o tom, že nový generální ředitel si řekl o plat, který je nereálný právě kvůli faktu, že je potřeba šetřit na TOP managementu a jejich nehorázných provizích za prodeje produktů aliančních partnerů a naopak je nutné zvýšit mzdy u nejnižších pozic, neboť poštovní doručovatelé mají 17.000 Kč a přepážkoví pracovníci 22.000 Kč hrubého. Nový generální ředitel nic ještě nepředvedl a už si řekl o nekřesťanské peníze, větší vrchol drzosti jsem ještě neviděl. Generální ředitel musí jít příkladem a to co se dozvídáme je pravý opak.

S čím se ale bude potýkat generální ředitel jako nová loutka na politické šachovnici v rukách ČSSD?

  • permanentní porušování licence o univerzálních službách (o které dosud Telekomunikační úřad neví, protože se to daří České poště velmi efektivně tajit) - nedoručuje zásilky. V depech chybí desítky procent doručovatelů - např. v Brně. V některých oblastech doručují jen obden, přitom udělená licence jasně říká, že musí být doručováno po celé ČR každý den.
  • frustrace pracovníků přepážek z prodejů SIM karet. Proboha, kdo si dnes kupuje SIM karty??? Snad jen cizinec, co potřebuje levně volat v ČR tak si koupí tuzemskou SIM kartu anebo nějaký zločinec, který chce mít anonymní číslo. Takže se ptám, proč peskují ředitelé regionů a manažeři obvodů vedoucí pošt a pracovníky poboček za to, že neplní plány v prodejích SIM karet? Odpověď znám, a to velice dobře! Plán je asi o 90 % nadhodnocený, nesplnitelný a daří se jej plnit jen díky tomu, že si SIM karty kupují sami zaměstnanci. Není pak divu, že asi jen 80 % z prodaných SIM karet jsou pak skutečně aktivovány. Podplacení TOP manažeři na centrále v ČP prostě mají tučné bonusy za prodeje těchto předpotopních produktů a tyto bonusy od SazkaMobil nebo v minulosti od Telefonica O2 jim financují tím pádem zaměstnanci pošty svými nákupy SIM karet. - Je to smutné, je to frustrující a nedivím se pak, že lidi z České pošty utíkají pryč - třeba do obchodních řetězců, kde si dnes vydělají stejně a nemají přitom žádné starosti.

Jsem zvědavý, jak se s těmito problémy nové vedení popere, ale rozhodně informace o tom, že si člověk, který v životě toho zatím moc nedokázal řekl 25 mil. roční plat bude vnímáno jako drzost a soudím, že pro mnoho lidí z České pošty to bude poslední kapka do již plného poháru a pak tedy i oni odejdou. Bude to pak velmi náramný cirkus, za který tu je odpovědné ČSSD a jejich lidi v České poště, která navíc dodnes nabírá do svého přebujelého managementu původní lidi, kteří byli již jednou vyhozeni. Ať se jedná o ombudsmana, členy dozorčích rad Česká pošta security, s.r.o. a další a další posty placené statisícovými platy za práci, která je rovna 0....

Autor: Jiří Rotschedl | čtvrtek 14.6.2018 8:10 | karma článku: 35.15 | přečteno: 3339x


Další články blogera

Jiří Rotschedl

Seriál o České poště - Díl 1: Výběrové řízení na GŘ byl podvod

Nedávno proběhlo výběrové řízení na pozici generálního ředitele České pošty. Byla to jen fraška, divadlo, které mělo zakrýt politický kšeft s ČSSD. Proč? Vyhrál někdo, kdo nesplňoval podmínky výběrového řízení.

29.5.2018 v 20:00 | Karma článku: 36.95 | Přečteno: 3960 | Diskuse

Jiří Rotschedl

EURO ano nebo ne? Spíš kdy...

Euro už není bohatá nevěsta, o kterou každý usiluje, ale stává se spíše chudou příbuznou, ke které se nikdo nehlásí. Pro vstup do eurozóny bychom si měli klást vlastní podmínky i my, nejen EU!

21.2.2018 v 8:00 | Karma článku: 17.20 | Přečteno: 483 | Diskuse

Jiří Rotschedl

Jak rychle ven z přehřátého trhu práce?

Trh práce s extrémně nízkou nezaměstnanosti se dusí a přidušuje společně i potenciál hospodářského růstu. Jak z toho ven? Pomůže nám automatizace, růst mezd nebo příliv cizinců?

1.2.2018 v 10:03 | Karma článku: 7.41 | Přečteno: 455 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Vratislav Kozak

Připravenost České republiky na průmysl 4.0

Československo bylo za první republiky hospodářskou velmocí. Nyní má Česká republika opět možnost získat významné postavení. Nezbytné je však rychle zareagovat na příležitosti, které nabízí průmysl 4.0.

21.6.2018 v 18:59 | Karma článku: 5.83 | Přečteno: 136 | Diskuse

Lukáš Handl

Kompenzace zpoždění podle Jančury? Velká šance pro FlixBus

Včas, nebo levněji! Tak zní lákavé heslo v reklamní kampani přepravní společnosti RegioJet. Při prvním zpoždění a požadavku kompenzace však zjistíte, že ve skutečnosti je to všechno trošku jinak...

19.6.2018 v 15:00 | Karma článku: 18.39 | Přečteno: 767 | Diskuse

Dušan Póč

Naivita v podání vsetínské radnice. Ano či ne?!

Vsetínský městský úřad hodlá zvrátit rozhodnutí Ministerstva pro místní rozvoj o zamítnutí dotace na výstavbu parkovacích míst v podzemních garážích. Do jámy u nádraží přesto už tečou miliony korun v podobě armatur a betonu.

19.6.2018 v 14:40 | Karma článku: 11.59 | Přečteno: 450 | Diskuse

Richard Neugebauer

Velká penzijní loupež

Příště už nebudu hlupákem, říkám si celý život. Ale u penzijního připojištění jsem nejen hlupákem, ale přímo ovcí

19.6.2018 v 14:17 | Karma článku: 34.56 | Přečteno: 1640 | Diskuse

Petr Šindelář

Sociální dávky jako pojistka proti sociálním nepokojům (1. díl)

Pobírat peníze za špatnou práci našim politikům divné nepřipadá a detailu, že někdo dostává miliardy bez práce od státu také, se nediví vůbec. Najít řešení pro nepřizpůsobivé se jim pro neschopnost nedaří a navíc mají strach...

19.6.2018 v 9:52 | Karma článku: 34.63 | Přečteno: 1737 | Diskuse
Počet článků 18 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1119

Nadšenec, vlastenec, pedagog, sportovec, účetní poradce atd... V roce 2004 napsal knihu "Reforma veřejných financí", v níž navrhl komplexní reformu všech systémů, včetně důchodového, daňového a sociálního. V rámci výzkumu se zabývá chováním spotřebitelů a mikroekonomickými otázkami firemních procesů. Zaměřuje se na výzkum neurologických/psychologických příčin chudoby, resp. hledá způsob, jak chudobu eliminovat.

Najdete na iDNES.cz