Seriál o České poště - Díl 2: Nový generální ředitel si řekl o plat 25 mil Kč ročně

14. 06. 2018 8:10:05
V kuloárech České pošty se šeptá, že si nový generální ředitel České pošty řekl o roční plat 25 mil. Kč. Pokud je to pravda, což bohužel nelze nyní ověřit, je to opět velmi nepovedený vtip z kuchyně současné vlády v demisi.

Česká pošta je v postupném rozkladu, nedoručuje zásilky, je nucena zavírat pobočky pod falešnou záminkou o tom, že je na poště bomba, přitom jen nemá lidi, kteří by na pobočku šli pracovat. Dále někteří vedoucí dep jsou nuceni zaměstnat pár mrtvých duší, aby mohli fiktivně vyplacené mzdy (nejčastěji důchodcům) použít na dodatečné odměny řidičům, kteří by jinak odešli za lepším. Kreativita, jak zachránit potápějící loď je neomezená. Bohužel ji zachraňují jen pracovníci v podpalubí. Na horních palubách se stále tancuje - jako na Titaniku.

Ředitelé a manažeři pořádají výjezdní zasedání, s poradami nejčastěji o tom, jak ještě více a více prodávat produkty aliančních partnerů - úvěry, pojištění, stavební spoření, SIM karty, losy atd. a přitom absolutně přehlíží to, že právě a zejména kvůli těmto produktům Českou poštu opouštějí lidi a celá pošta jako domeček z karet se začíná bortit.

To jsou všechno informace, které předznamenávájí obrovské problémy, do kterých se tento podnik dostává. Do toho nyní přichází zprávy o tom, že nový generální ředitel si řekl o plat, který je nereálný právě kvůli faktu, že je potřeba šetřit na TOP managementu a jejich nehorázných provizích za prodeje produktů aliančních partnerů a naopak je nutné zvýšit mzdy u nejnižších pozic, neboť poštovní doručovatelé mají 17.000 Kč a přepážkoví pracovníci 22.000 Kč hrubého. Nový generální ředitel nic ještě nepředvedl a už si řekl o nekřesťanské peníze, větší vrchol drzosti jsem ještě neviděl. Generální ředitel musí jít příkladem a to co se dozvídáme je pravý opak.

S čím se ale bude potýkat generální ředitel jako nová loutka na politické šachovnici v rukách ČSSD?

  • permanentní porušování licence o univerzálních službách (o které dosud Telekomunikační úřad neví, protože se to daří České poště velmi efektivně tajit) - nedoručuje zásilky. V depech chybí desítky procent doručovatelů - např. v Brně. V některých oblastech doručují jen obden, přitom udělená licence jasně říká, že musí být doručováno po celé ČR každý den.
  • frustrace pracovníků přepážek z prodejů SIM karet. Proboha, kdo si dnes kupuje SIM karty??? Snad jen cizinec, co potřebuje levně volat v ČR tak si koupí tuzemskou SIM kartu anebo nějaký zločinec, který chce mít anonymní číslo. Takže se ptám, proč peskují ředitelé regionů a manažeři obvodů vedoucí pošt a pracovníky poboček za to, že neplní plány v prodejích SIM karet? Odpověď znám, a to velice dobře! Plán je asi o 90 % nadhodnocený, nesplnitelný a daří se jej plnit jen díky tomu, že si SIM karty kupují sami zaměstnanci. Není pak divu, že asi jen 80 % z prodaných SIM karet jsou pak skutečně aktivovány. Podplacení TOP manažeři na centrále v ČP prostě mají tučné bonusy za prodeje těchto předpotopních produktů a tyto bonusy od SazkaMobil nebo v minulosti od Telefonica O2 jim financují tím pádem zaměstnanci pošty svými nákupy SIM karet. - Je to smutné, je to frustrující a nedivím se pak, že lidi z České pošty utíkají pryč - třeba do obchodních řetězců, kde si dnes vydělají stejně a nemají přitom žádné starosti.

Jsem zvědavý, jak se s těmito problémy nové vedení popere, ale rozhodně informace o tom, že si člověk, který v životě toho zatím moc nedokázal řekl 25 mil. roční plat bude vnímáno jako drzost a soudím, že pro mnoho lidí z České pošty to bude poslední kapka do již plného poháru a pak tedy i oni odejdou. Bude to pak velmi náramný cirkus, za který tu je odpovědné ČSSD a jejich lidi v České poště, která navíc dodnes nabírá do svého přebujelého managementu původní lidi, kteří byli již jednou vyhozeni. Ať se jedná o ombudsmana, členy dozorčích rad Česká pošta security, s.r.o. a další a další posty placené statisícovými platy za práci, která je rovna 0....

Autor: Jiří Rotschedl | čtvrtek 14.6.2018 8:10 | karma článku: 36.15 | přečteno: 3862x

Další články blogera

Jiří Rotschedl

EET přineslo 10 mld., jen 4 mld. Kč a nebo více?

Diskuze kolem přínosů EET se neustále objevuje dokola. Dopady a význam EET ale nelze tak snadno zjsitit. Zejména, pokud EET lidé neustále spojují s výběrem DPH. Jak tomu tedy je? Jaký přínos do státního rozpočtu EET má?

2.10.2018 v 21:53 | Karma článku: 21.73 | Přečteno: 907 |

Jiří Rotschedl

Finančák přitvrzuje! Rozesílá výzvy k dodanění příjmů z Airbnb

Je to tak, finančák opět přitvrzuje! Dostal jsem výzvu k dodanění příjmů z Airbnb... dopis mi připadal jako jedna z dalších drzích praktik FU, které má za poslední 3 roky. U mě ale jen tak nepochodí!

11.9.2018 v 7:30 | Karma článku: 23.35 | Přečteno: 1398 | Diskuse

Jiří Rotschedl

Seriál o České poště - Díl 3: SIM karty - kdo platí zisk České pošty?

"Aničko, nemůžu ti tento měsíc koupit nové šaty, protože máma musí koupit v práci pět SIM karet, aby splnila plán" - toto jsou zcela reálné a běžné příběhy ze života pracovníků ČP.

17.8.2018 v 14:33 | Karma článku: 22.71 | Přečteno: 1369 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Ondřej Stejskal

3 důvody proč investovat do akcií

CO SI ZAPAMATOVAT * akcie a akciové podílové fondy nebo ETF mají největší růstový potenciál * pokud spoříte na něco roky vzdáleného, zažijete pravděpodobně poklesy akciového trhu * nemusíte investovat všechny své peníze do akcií

16.11.2018 v 16:01 | Karma článku: 6.32 | Přečteno: 211 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Levice se definitivně pomátla

Den co den přicházejí bizarnější a bizarnější zprávy o výrocích, myšlenkách a chování mladých levicových politiků. Zdá se, že to je globální trend, kdy se aktivisté předhánějí ve své hlouposti a neschopnosti,

16.11.2018 v 8:00 | Karma článku: 48.11 | Přečteno: 16234 | Diskuse

Libor Závodný

Účetnictví a audit v komunistickém Československu a po roce 1989

Vývoj účetních metod je jedním z nejvýznamnějších aspektů historického vývoje. Historii lidské civilizace lze v jistém smyslu dokonce chápat jako historii účetního výkaznictví.

15.11.2018 v 22:57 | Karma článku: 8.31 | Přečteno: 541 | Diskuse

Mirek Matyáš

Je nemožné zůstat věrný, když vám krásná Francouzka nabídne vše, po čem toužíte.

Volal mi kolega, jestli se chci seznámit se svůdnou Francouzkou, že pojede přes ČR a chvíli se zdrží. Neumím francouzky odvětil jsem, Zoe umí česky na to kolega. Bylo rozhodnuto - to jsem ještě netušil, že Zoe nedokážu uspokojit.

14.11.2018 v 12:12 | Karma článku: 16.17 | Přečteno: 1940 | Diskuse

Petr Šindelář

Kdo nyní v Česku tvoří téměř stálou skupinu nezaměstnaných

není těžké zjistit. Vedle statisíců občanů, kteří se po roce 1989 rozhodli nepracovat a bez pozdějšího nároku na starobní důchod pobírají sociální dávky, tam patří také méně kvalifikované a málo výkonné osoby nad 50 let...

12.11.2018 v 9:52 | Karma článku: 38.94 | Přečteno: 2206 | Diskuse
Počet článků 21 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1207

Nadšenec, vlastenec, pedagog, sportovec, účetní poradce atd... V roce 2004 napsal knihu "Reforma veřejných financí", v níž navrhl komplexní reformu všech systémů, včetně důchodového, daňového a sociálního. V rámci výzkumu se zabývá chováním spotřebitelů a mikroekonomickými otázkami firemních procesů. Zaměřuje se na výzkum neurologických/psychologických příčin chudoby, resp. hledá způsob, jak chudobu eliminovat.

Najdete na iDNES.cz